Październik 04, 2024 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Zaproszenie na konferencję naukową pt. „Kaszuby-Pomorze-Słowiańszczyzna”

Zaproszenie na konferencję naukową pt. „Kaszuby-Pomorze-Słowiańszczyzna”

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konferencję pt. „Kaszuby-Pomorze-Słowiańszczyzna - historia, kultura, język”, która odbędzie się w dniach 11-12 października 2024 r. Organizatorem jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Obrady będą miały miejsce w Książnicy prof. Gerarda Labudy przy ul. Zamkowej 2 w Wejherowie.

Tematyka konferencji obejmuje różne zagadnienia związane z historią, etnologią, językoznawstwem i prawem na Kaszubach, Pomorzu i innych obszarach Słowiańszczyzny. Referaty będą wygłaszane w języku polskim i kaszubskim. Przewidziano również oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Przeklęta wojna i trzykroć przeklęta służba jej. Kaszubi w Wielkiej Wojnie 1914-1918”.