Październik 07, 2022 Category : Konkursy

Zaczinómë swiãto czëtaniô pò kaszëbskù

Serdeczno rôczimë do ùdzélu w latosym kònkùrsu Méster Bëlnégò Czëtaniô!

W Regùlaminie, jaczi je doparłãczony do tegò wiadła, nalézeta m.jin. infòrmacje ò lekturach, jaczé bãdą czëtóné òbczas kònkùrsu, a téż kòntaktë do òrganizatorów w pòwiatach i do przédnégò kòòrdinatora.

Dodôwómë téż mòdła zgłoszeniowëch kôrtów (wespół z infòrmacjową klaùzulą) i protokòłë dlô kònkùrsowëch kòmisjów na wszelejaczich niwiznach.

Wôżną zmianą w przërównanim z ùszłima edicjama je nowi pòdzél na kategórie. Latos bãdą to: kl. 1-2 spòdleczny szkòłë, kl. 3-4 spòdleczny szkòłë, kl. 5-6 spòdleczny szkòłë, kl. 7-8 spòdleczny szkòłë, wëżispòdleczné szkòłë i dozdrzeniałi.

Wiôldżi finał mô bëc 9 gòdnika 2022 rokù.

 

 

Rozpoczynamy święto czytania po kaszubsku

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Méster Bëlnégò Czëtaniô!

W Regulaminie, który dołączamy do tej wiadomości, znajdziecie Państwo m.in. informacje o lekturach, jakie będą obowiązywały w tym roku, oraz kontakty do organizatorów konkursu w poszczególnych powiatach i do głównego koordynatora.

Dołączamy również wzory kart zgłoszeniowych (wraz z klauzulą informacyjną) oraz protokoły dla komisji konkursowych różnych szczebli.

Ważną zmianą w porównaniu z poprzednimi edycjami jest nowy podział na kategorie wiekowe. W tym roku będą to: kl. 1-2 szkoły podstawowej, kl. 3-4 szkoły podstawowej, kl. 5-6 szkoły podstawowej, kl. 7-8 szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowe, dorośli.

Wielki finał planujemy w dniu 9 grudnia 2022 rokù.

Pliki do pobrania