Luty 13, 2024 Category : Konferencje i seminaria
Zdjęcie do newsa Wykład o wodociągach wejherowskich

Wykład o wodociągach wejherowskich

8 lutego w południe odbył się kolejny wykład z cyklu "Wejherowo na kartach historii". Licznie zebrani w sali wykładowej Książnicy prof. Gerarda Labudy, mieli okazję wysłuchać interesującego wykładu dr hab. inż. Michała Klugmanna na temat historii wejherowskich wodociągów. Spotkanie było okazją do zaprezentowania wejherowskich obiektów na tle rozwiązań Gdańskich i Sopockich. Wyjściem dla opisu infrastruktury wejherowskich wodociągów, były zdjęcia wykonane w 1906 roku przez wejherowskiego fotografa Augustyna Ziemensa. Oryginały znajdują się w zbiorach naszego Muzeum.

 

Spotkanie z Michałem Klugmannem będzie kontynuowane, w formie spaceru, który zorganizujemy na wiosnę. Zainteresowanych zachęcony do śledzenia naszej strony i profili społecznościowych, gdzie ukaże się informacja o terminie spaceru. 

 

#WejherowonakartachHistorii
 

 

Wszystkich zainteresowanych, którym nie udało się dotrzeć do Muzeum, dzięki uprzejmości prelegenta, pragniemy poinformować, że nagranie spotkania jest dostępne w serwisie YouTube na profilu naszego Muzeum:

https://youtu.be/PdyFNl6lqog