Listopad 17, 2023 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Wieczór wspomnień o prof. Gerardzie Labudzie oraz promocja książki

Wieczór wspomnień o prof. Gerardzie Labudzie oraz promocja książki

14 listopada 2023 r. w Książnicy im. Prof. Gerarda Labudy Wejherowie odbyła się promocja książki Zbigniewa Klotzke "Prof. Gerard Labuda (1916-2010). Moje wspomnienia". Publikacja jest podziękowaniem za wsparcie i uhonorowaniem kilkunastoletniej współpracy, autora z profesorem. W wydawnictwie znalazły się przedruki korespondencji, cytaty, zdjęcia oraz bogaty życiorys prof. Gerarda Labudy.  Zbigniew Klotzke, przez wiele lat zajmował się opracowywaniem dziejów ziemi luzińskiej i losów ludności kaszubskiej na tym terenie, jest autorem kilku pozycji książkowych w tym „Bedekera Luzińskiego” i Leksykonu „Ziemia luzińska”.  Znajomość autora, z profesorem Labudą, jak podkreślił na spotkaniu, nie raz pomogła mu nakreślić kierunki badawcze i pozwoliła uzyskać materiały źródłowe wcześniej mu nie znane.

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać wspomnień innych przybyłych osób, które równie chętnie dzieliły się swoimi opowieściami o współpracy z prof. Gerardem Labudą.

Wydawnictwo "Prof. Gerard Labuda (1916-2010). Moje wspomnienia", zostało dofinansowany między innymi ze środków Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki-Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie. Publikacja jest dostępna w muzeum w cenie 40 zł. 

 

Tekst: AS

Foto: AL.