Sierpień 18, 2024 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Wernisaż 'MOJEWEJO' Artura Wyszeckiego. Artystyczna podróż pełna emocji

Wernisaż 'MOJEWEJO' Artura Wyszeckiego. Artystyczna podróż pełna emocji

W piątkowe popołudnie, 9 sierpnia 2024 roku, w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się długo oczekiwany wernisaż wystawy Artura Wyszeckiego zatytułowanej „MOJEWEJO”. Wydarzenie, współorganizowane przez Latający Spichlerz Sztuki, zgromadziło liczne grono miłośników sztuki, którzy mieli okazję podziwiać różnorodne prace artysty, w tym malarstwo, rysunek oraz fotografię.

Wystawa „MOJEWEJO” stanowi niezwykłe spojrzenie na świat oczami Wyszeckiego, który w swoich pracach łączy tradycyjne techniki z nowoczesnym podejściem do sztuki wizualnej. Wyszecki, znany z głębokiej wrażliwości i umiejętności uchwycenia subtelnych emocji, zaprezentował na wernisażu prace pełne kolorów, faktur i symboliki, które skłaniały do refleksji nad współczesnością oraz indywidualnym doświadczeniem rzeczywistości.

Goście mieli okazję porozmawiać z artystą, który chętnie opowiadał o procesie twórczym oraz inspiracjach stojących za każdym z dzieł. W rozmowach z uczestnikami wernisażu, Wyszecki podkreślał, że „MOJEWEJO” to nie tylko zbiór prac, ale również osobista podróż w głąb siebie, której celem było odnalezienie harmonii pomiędzy sztuką a życiem codziennym.

Otwarcie wystawy odbyło się w serdecznej atmosferze, a sam wernisaż okazał się niezwykle inspirującym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Po części oficjalnej, goście mieli możliwość swobodnego zwiedzania wystawy, zanurzając się w świecie wykreowanym przez Artura Wyszeckiego.

Wystawa „MOJEWEJO” będzie dostępna dla zwiedzających w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie do końca 29 sierpnia 2024 roku.

Artur Wyszecki docenił pomoc pracowników Muzeum podczas przygotowania wystawy. Słowa wdzięczności skierował w stronę Franciszka Rohraff, Ewy Rosenkranz, Anny Kąkol oraz Ani Sobolewskiej.

Treść i foto: ak