Sierpień 12, 2024 Category : Komunikaty

Najpiękniejsze jest najmniejsze

Spotkanie odbędzie się

30.08.2024 r. (piątek) o godz. 17.00

w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wiersze Anny Niesłuchowskiej-Michowskiej, napisane do prezentowanych na wystawie fotografii.

O artystce:

Dorota Grochowska, z urodzenia warszawianka, od 12 lat mieszka na obrzeżach Olsztyna. Jej przygoda z fotografią trwa już wiele lat, ale to właśnie na przedmieściach Olsztyna pokochała fotografię makro – odkrywając piękno w tym, co mało widoczne. Jej ulubionymi modelkami są krople i dmuchawce. Fotografia jest dla niej bliska sercu, ponieważ pozwala zatrzymać czas i zobaczyć to, co niemal niewidoczne i nieuchwytne.

W swojej pracy często zatrzymuje się, schyla, kładzie na ziemi i wstrzymuje oddech, aby uchwycić idealne ujęcie. Uwielbia te momenty pełne skupienia.

Dorota Grochowska brała udział w wielu wystawach:

• Międzynarodowa wystawa w Galerii w Ostrowie Wielkopolskim (2017)
  • Wystawa dla Orkiestry Świątecznej Pomocy w Holandii (2020)
  • Wystawa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego (2021) – „Mikrokosmos”
  • Wystawa w olsztyńskiej galerii Bakalarz (2022) – „Świat, w którym bywam”
  • Wystawa w olsztyńskiej galerii Bakałarz (2023) – „Warmińskie Baby”
  • Wystawa zbiorowa Warmińsko - Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur” nad jeziorem Ukiel w Olsztynie (2023) - Olsztynski Festiwal Fotografii
  • Wystawa w olsztyńskiej galerii Stary Ratusz WBP (2024) – „Najpiękniejsze jest najmniejsze” (2024)