Lipiec 12, 2024 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Spotkanie autorskie z Małgorzatą Osowiecką-Szczygieł

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Osowiecką-Szczygieł

3 lipca 2024 r. swoją działalność na kolejny sezon rozpoczęła Letnia Biblioteka w Pałacu. O godz. 17.00 odbył się wieczór poetycki i promocja książki poetyckiej Małgorzaty Osowieckiej-Szczygieł „Plama na Świecie”.

Małgorzata Osowiecka-Szczygieł znana jest, przede wszystkim, jako psycholożka, wykładowczyni akademicka, ale ten wyjątkowy wieczór ukazał, jej jeszcze jeno mniej znane oblicze - poetki.

Twórczość Małgorzaty Osowieckiej-Szczygieł w wyjątkowy sposób zinterpretowali aktorzy grupy teatralnej SWUTW "Srebrna Nitka", a w rozważania nad wierszami z tomików „Plama na Świecie” i tego, który ukaże się niebawem, czyli „Molochy i mola” zagłębili się Autorka i prowadzący spotkanie Bartłomiej Wiszowaty.

Refleksje nad istotą człowieczeństwa, bliskością ludzkich ścieżek, doświadczeniem bólu i tęsknoty poetka zamknęła w pięknych strofach swoich wierszy, zachęcając czytelników, aby nie bali się przyznać do słabości, przyjmować pomocną dłoń. Mieli odwagę być ludźmi w pełnym tego słowa znaczeniu.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło przyjaciół, rodziny Autorki i miłośników wysublimowanej poezji.

Na zakończenie spotkania, jego uczestnicy mieli możliwość do kuluarowych rozmów, uzyskania pamiątkowych autografów i wspólnych zdjęć.

Należy odnotować, iż Małgorzata Osowiecka-Szczygieł jest laureatką konkursów poetyckich. Za swój debiut poetycki otrzymała III nagrodę w XX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji”, nominowana do Nagrody Głównej w konkursie im. Jacka Bierezina (2021) i finalistka projektu Biura Literackiego „Pierwsza książka wierszem” (2022).

Wieczór ten zainaugurował cykl spotkań autorskich pod nazwą „Literackie środy”, które odbywają się we współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Żródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie