Sierpień 20, 2024 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa ONE: Pierwsze kroki w świecie sztuki. Odkrywanie talentów z Będargowa i okolic

ONE: Pierwsze kroki w świecie sztuki. Odkrywanie talentów z Będargowa i okolic

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki

Kaszubsko-Pomorskiej

w Wejherowie

serdecznie zaprasza

na wernisaż wystawy

ONE

Będargowo i przyjaciele

Spotkanie odbędzie się

07.09.2024 r. (sobota) o godz. 16.00

w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a.

Nazywam się Ewa Mallek i jestem malarką oraz rękodzielniczką. Pomysł na tę wystawę zrodził się zimą. Siedziałam w domu, gdy na zewnątrz spadło dużo śniegu. Będargowo było zasypane, więc nie mogłam wyjść z domu. Wtedy pomyślałam... cudownie, że mam pasję, ale czy inne kobiety zamknięte w domach mają swoje zainteresowania i pasje? A może ich życie to tylko dom, praca, obowiązki? W ten sposób narodził się pomysł na odkrywanie talentów w naszym powiecie wejherowskim. Mieszkam w Będargowie, ostatniej wsi w powiecie wejherowskim. Słowo "ONE" w tytule wystawy ma kilka znaczeń. "One" – dziewczyny z Będargowa i okolic, "one" – z angielskiego "jedne", czyli pierwsze: pierwsza wystawa dziewczyn, pierwszy raz malują, są amatorkami, a także "one" – pierwsza wieś, jeśli jedziemy od strony Kartuz w powiecie wejherowskim. Moim zadaniem w tej inicjatywie było pokazać ludziom, że nie wolno się bać, a można spełniać swoje marzenia i odkrywać nowe pasje. Pomysł się powiódł – dołączyło do mnie kilka wspaniałych dziewczyn. Poznawały świat artystyczny, pełen fantazji i marzeń. Poznawałyśmy siebie nawzajem, zawiązały się przyjaźnie, tęsknimy za sobą, spotykamy się, malujemy, wyklejamy, fotografujemy. Dziewczyny mają ogromne zdolności, rozwijają się i osobiście zachwycają mnie swoim talentem. Może dzięki tej inicjatywie inni ludzie zaczną szukać inspiracji, spełniać się i wciąż marzyć. Bo jeśli umiesz marzyć, to potrafisz też spełniać swoje marzenia.

W wystawie biorą udział:

• Regina – Malarstwo