Październik 08, 2024 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Muzealni goście

Muzealni goście

W ostatnią sobotę w Muzeum gościliśmy członków Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawczych PTTK , jest to jedyny tego typu Klub w Polsce, do którego należą osoby z całej Polski. Tematem tegorocznego Międzyforum 2024  były „Wędrówki śladami prof. Gerarda Labudy”.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić Pałac oraz Książnicę Gerarda Labudy. Po naszym Muzeum, gości oprowadził Adam Lubocki, przedstawiając aktualne wystawy oraz opowiadając o dziejach Kaszub. Miejsca związane z młodością profesora Gerarda Labudy, na terenie Wejherowa, uczestnikom zjazdu zaprezentowała Aleksandra Sielicka. III Międzyforum Publicystów Krajoznawczych odbywało się w dniach 4-6.10.2024 r. na terenie Wejherowa i Ziemi Wejherowskiej.