Wrzesień 02, 2024 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Konkurs dla dzieci! „Filmowa podróż po Muzeum. Dziecięce wizje”

Konkurs dla dzieci! „Filmowa podróż po Muzeum. Dziecięce wizje”

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, z okazji swoich 56-tych urodzin, zaprasza dzieci do udziału w konkursie filmowym pt. „Filmowa podróż po Muzeum. Dziecięce wizje”. Konkurs jest skierowany do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI.

Tworzenie filmów rozwija wyobraźnię, kreatywne myślenie, a także umiejętności narracyjne i techniczne. Zadaniem uczestników jest przygotowanie krótkiego filmu na temat wejherowskiego Muzeum.

Regulamin konkursu pt. „Filmowa podróż po Muzeum. Dziecięce wizje”

Organizatorami konkursu są:
Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Cele konkursu:

• Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów działalnością Muzeum.
  • Zachęcenie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy o wejherowskiej instytucji kultury.
  • Rozwijanie umiejętności twórczych w zakresie sztuki filmowej.
  • Promowanie Muzeum wśród młodych ludzi poprzez wykorzystanie nowoczesnych mediów.
  • Wspieranie kreatywności i umiejętności technicznych uczniów.

Zadanie konkursowe: Zadaniem uczestnika jest opracowanie i wykonanie krótkiego filmu (do 5 minut) na temat kaszubskiej instytucji kultury – Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie (Pałac w Wejherowie). Film może być nagrany za pomocą dowolnego urządzenia (smartfon, kamera, tablet) i może przybierać różne formy, takie jak reportaż, animacja, wywiad, czy krótka fabuła.

Uwaga: Film powinien być wykonany indywidualnie przez dziecko, jednak dopuszczamy pomoc rodzica w kwestiach technicznych. Każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą dane: imię, nazwisko dziecka, adres e-mail i telefon kontaktowy (np. rodzica), nazwę szkoły oraz klasę.

Ważne: Wraz z filmem należy przesłać podpisaną klauzulę informacyjną oraz zgodę rodzica na opublikowanie filmu na muzealnym profilu Facebook oraz muzealnym profilu YouTube. Dokumenty można pobrać poniżej.

Kategorie wiekowe:

• Klasy I-III
  • Klasy IV-VI

Termin nadsyłania prac: Filmy należy przesłać za pomocą strony https://wetransfer.com/ na adres mailowy deu2@muzeum.wejherowo.pl do dnia 10.10.2024 r. do godz. 15:00. Prosimy nie przesyłać filmów bezpośrednio na maila!

Nie wiesz jak wysłać film? Przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję (do pobrania na stronie Muzeum).

Ocena prac i przyznanie nagród: Członkowie jury będą oceniać prace w następujących kategoriach:

• Poprawność merytoryczna.
  • Dobór treści (czy są istotne z punktu widzenia ucznia i dla niego zrozumiałe).
  • Estetyka i jakość wykonania filmu.
  • Sposób przedstawienia informacji (czy jest pomysłowy, zaskakujący, ciekawy, logiczny, ułatwiający ich zapamiętanie).
  • Kreatywność w podejściu do tematu i realizacji filmu.

Termin rozdania nagród zostanie podany po rozstrzygnięciu konkursu.

Koordynator konkursu i osoba do kontaktu: Anna Kąkol - Dział Edukacji i Upowszechniania, e-mail: deu2@muzeum.wejherowo.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!

Patronat Honorowy nad konkursem objęło: Starostwo Powiatowe w Wejherowie