Październik 07, 2024 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa II Kongres Kultury Pomorskiej

II Kongres Kultury Pomorskiej

II Kongres Kultury Pomorskiej, Teatr bliżej widza - edukacyjne praktyki włączające Centrum Edukacji Teatralnej MICET w Starym Teatrze w Krakowie (Spotkanie 19)

Termin: 19.10.2024, godz. 9.30-11.30​​​​​​​
Miejsce: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2A, Wejherowo

Partner: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Wstęp wolny, zgłoszenia mailowe do 10 października: pomyslodalnia@gmail.com, kongres@pomorzekultury.pl, tel. 608-661-616.
Osoby ze szczególnymi potrzebami dotyczącymi udziału w wydarzeniu, proszone są o zgłoszenie tego faktu mailowo: pomyslodalnia@gmail.com lub telefonicznie: 608-661-616.

Znaczenia edukacji kulturalnej nikt nie podważa – bez niej kultury po prostu nie będzie, mówiąc najprościej i bez nadmiernego patosu. Nowe czasy wyzwalają nowe pomysły także w zakresie edukacji kulturalnej. Jednym z najnowocześniejszych ośrodków nie tylko w Polsce, zajmujących się edukacją, jest MICET Muzeum interaktywne / Centrum edukacji teatralnej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Podczas bardzo intensywnego warsztatu Daniel Arbaczewski – reżyser, aktor i edukator MICET podzieli się z uczestnikami kilkoma narzędziami, które na co dzień używane są w MICET.

Prowadzący

Daniel Arbaczewski – aktor, reżyser, pedagog teatralny. Jest absolwentem wydziału lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Przez wiele lat był aktorem Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Reżyseruje, prowadzi projekty i sesje warsztatowe w teatrach i ośrodkach kultury w Polsce i za granicą. Współpracuje z teatrami z Belgii, Grecji, Norwegii, Meksyku, Indonezji i Egiptu. Na zaproszenie Ministerstwa Kultury Kuwejtu i Egiptu prowadził autorskie programy warsztatowe podczas międzynarodowych festiwali w Kuwejcie i Kairze. Obecnie pracuje w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, gdzie odpowiada za tworzenie programów edukacyjnych i kreatywnych.

***********

II Kongres Kultury Pomorskiej jest dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego, Urzędu Miasta Gdańska, Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030”, Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Urzędu Miasta w Wejherowie, Urzędu Miasta Gdyni. Wydarzenie „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta” dofinansowano ze środków Gminy Miasta Rumi. Wydarzenie „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta” dofinansowano ze środków Gminy Miasta Rumi. Wydarzenie „Kultura (dla) imigrantów: edukacja i partycypacja” dofinansowano ze środków Miasta Sopotu.

Organizator: Fundacja Pomysłodalnia

II Kongres Kultury Pomorskiej objęli honorowym patronatem: Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Agnieszka Buczyńska, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz, Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, Rektor Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku prof. Zbigniew Osadowski. Wydarzenie „Kultura (dla) imigrantów: edukacja i partycypacja” honorowym patronatem objęła Magdalena Czarzyńska-Jachim Prezydent Sopotu.

Partnerzy: Gdański Teatr Szekspirowski, Instytut Kultury Miejskiej, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Zakład Kulturalny, Gdański Archipelag Kultury, Goyki 3 Art Inkubator, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Filharmonia Kaszubska (Wejherowskie Centrum Kultury), Pracodawcy Pomorza, Uniwersytet Pomorski w Słupsku, Cepelin Books, Stacja Kultury – Biblioteka Rumia, Teatr Muzyczny w Gdyni, PSONI O. Gdynia/Teatr Biuro Rzeczy Osobistych, Fundacja Wspólnota Gdańska, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja im. Józefa i Jadwigi Chełmowskich Skansen, Centrum Dolna Brama, Fundacja ArtFormacja22, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Diety od Brokuła, Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi w Gdyni, Kopoczyński. Adwokaci i radcowie prawni.

Dodatkowe informacje: kongres.pomorzekultury.pl

Partnerzy medialni: gdansk.pl, e-teatr, Pomorze Kultury, Gazeta Świętojańska, Zawsze Pomorze, Radio Gdańsk, dziendobryPomorze.pl