Lipiec 22, 2024 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Dziecięcy Plener Malarski z Martą Papierowską

Dziecięcy Plener Malarski z Martą Papierowską

W sobotnie popołudnie, 20 lipca, na terenie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie w ramach Letnich Inspiracji w Muzeum – Dziecięcy Plener Malarski prowadzony przez znaną artystkę Martę Papierowską.

Warsztaty malarskie, które odbyły się na świeżym powietrzu, przyciągnęły liczne grono młodych artystów wraz z rodzicami. Uczestnicy mieli okazję wyrazić swoją kreatywność i pasję do sztuki, malując w inspirującej atmosferze otaczającej przyrody. Marta Papierowska, zarażając entuzjazmem i pozytywną energią, wspierała dzieci w tworzeniu ich unikalnych dzieł.

Tematem prac był Pałac, co zaowocowało różnorodnością i bogactwem interpretacji na płótnach. Podczas dwugodzinnych warsztatów powstało aż 30 pięknych prac, które zachwyciły zarówno uczestników, jak i widzów. Kreatywność młodych malarzy nie miała granic – od realistycznych przedstawień, przez kolorowe fantazje, po abstrakcyjne kompozycje.

Wydarzenie było doskonałą okazją do rozwijania talentów artystycznych dzieci oraz integracji z rówieśnikami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie tak magicznej i inspirującej atmosfery. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach w ramach Letnich Inspiracji w Muzeum!

Z powstałych prac zostanie zorganizowana wystawa w Książnicy prof. Gerarda Labudy, która będzie prezentowana od 24 lipca do 7 sierpnia. Po zakończeniu wystawy, od 8 sierpnia, dzieci będą mogły odebrać swoje prace.

ak