Październik 17, 2023 Category : Aktualności
Zdjęcie do newsa Serdeczno rôczimë do ùdzélu w latosym kònkùrsu Méster Bëlnégò Czëtaniô!

Serdeczno rôczimë do ùdzélu w latosym kònkùrsu Méster Bëlnégò Czëtaniô!

Serdeczno rôczimë do ùdzélu w latosym kònkùrsu Méster Bëlnégò Czëtaniô!

Wiôldżi finał bãdze w Mùzeùm Kaszëbskò-Pòmòrsczi Pismieniznë i Mùzyczi we Wejrowie 15 gòdnika, ale nôprzód òstóną zrëchtowóné wszelejaczé eliminacje w niejednëch szkòłach, gminach i pòwiatach.

W Regùlaminie, jaczi je doparłãczony do tegò wiadła, nalézeta kòntakt do pòwiatowëch kòòrdinatorów a téż infòrmacje ò lekturach, jaczé bãdą czëtóné òbczas kònkùrsu.

Dodôwómë téż mòdła zgłoszeniowëch kôrtów (wespół z infòrmacjową klaùzulą) i protokòłë dlô kònkùrsowëch kòmisjów na wszelejaczich niwiznach.

Latos do wiôldżégò finału przeńdze dwòje nôlepszich (na rówiznie pòwiatu) w kòżdi kategórii (kl. 1-2 spòdleczny szkòłë, kl. 3-4 spòdleczny szkòłë, kl. 5-6 spòdleczny szkòłë, kl. 7-8 spòdleczny szkòłë, wëżispòdleczné szkòłë i dozdrzeniałi).

Bëlnégò czëtaniô! 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Méster Bëlnégò Czëtaniô!

Wielki finał odbędzie się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie 15 grudnia, ale przedtem zostaną zorganizowane eliminacje w niektórych szkołach, gminach i powiatach.

W Regulaminie, który dołączamy do tej wiadomości, znajdziecie Państwo kontakt do koordynatorów powiatowych oraz informacje o lekturach, jakie będą obowiązywały w tym roku.

Dołączamy również wzory kart zgłoszeniowych (wraz z klauzulą informacyjną) oraz protokoły dla komisji konkursowych różnych szczebli.

W tym roku do wielkiego finału awansuje dwoje najlepszych na etapie powiatowym w każdej kategorii (kl. 1-2 szkoły podstawowej, kl. 3-4 szkoły podstawowej, kl. 5-6 szkoły podstawowej, kl. 7-8 szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowe, dorośli).

Bëlnégò czëtaniô!

Pliki do pobrania