Strona główna > Edukacja > wakacje i ferie > Ferie w Muzeum 2012

Ferie w Muzeum 2012

FERIE W MUZEUM 2012

alt

Ciekawie spędzony wolny czas, w okresie przypadającym na ferie zimowe w województwie pomorskim, zapewniło najmłodszym mieszkańcom miasta i jego okolic, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

alt

Instytucja już po raz drugi z kolei zorganizowała ferie zimowe. Zajęcia odbyły się w dwóch terminach: 30.01-03.02 oraz 06.02-10.02. W każdym turnusie wzięły udział trzy grupy młodzieży, dwie stanowiły dzieci z klas 0-III, a jedna z klas IV-VI.

alt

Mimo siarczystych mrozów w feriach uczestniczyło około 100 uczniów wejherowskich szkół. Zajęcia odbywały się codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 9-13 w siedzibie Muzeum, Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków przy ulicy Zamkowej 2a.

W ramach ferii, poprowadzono cieszące się ogromną popularnością warsztaty czerpania papieru, a także zajęcia z malowania na ceramice.

alt

Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić Pałac, a poprzez liczne gry i zabawy proponowane przez pracowników Muzeum, poznać historię Wejherowa.  Dzieci brały również udział w spotkaniach z regionalistami, panem Henrykiem Musą i Brunonem Szpicą, którzy poprzez pogadanki i wspólne muzykowanie przybliżyli najmłodszym kulturę Pomorza oraz Kaszub.

alt

Bardzo ciekawą formę nauki języka kaszubskiego zaproponowała pani Bogumiła Labuda - współtwórca kabaretu Labud, córka Aleksandra Labudy, znanego na Kaszubach działacza i felietonisty, która wystąpiła przed dziećmi w specjalnie przygotowanym natenczas przedstawieniu oraz zgodziła się poprowadzić zabawę w sklep, w którym sprzedaż produktów odbywała się tylko i wyłącznie w języku kaszubskim.

alt

Interesująca oferta, jaką zaproponowało Muzeum pozwoliła, by dzieci mogły spędzić czas wolny od zajęć w szkole przyjemnie i pożytecznie.


tekst Zuzanna Szwedek

foto Anna Tarnowska,

Radosław Kamiński,

Maciej Kurpiewski

szukaj

Noclegi w Wejherowie dostępne na Noclegowo.pl

Z naszymi zbiorami możecie się Państwo zapoznać na stronie Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej: 

www.pbc.gda.pl/dlibra 


ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Idea projektu powstała kilka lat temu, a obecnie jest dobrym przykładem realizacji Programu Rozwoju Produktu Turystycznego Województwa Pomorskiego. W 2006 roku, dzięki pozyskaniu środków z konkursu PRO-TUR, udało się zjednoczyć użytkowników dworów i pałaców do wspólnej akcji promocyjnej. czytaj więcej
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie jest

współprowadzone i dotowane przez
Samorząd Województwa Pomorskiegoprowadzone i finansowane przez
Powiat Wejherowski


Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Pomorsko-Kaszubskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a tel. 58 736 18 21, sekretariat@muzeum.wejherowo.pl