Strona główna > Digitalizacja Zbiorów

Digitalizacja Zbiorów

Pracownia Digitalizacji Zbiorów

 

Pracownia Digitalizacji Zbiorów powstał w oparciu o projekt KULTURA+ z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dział funkcjonuje w specjalnie przygotowanej pracowni digitalizacyjnej, na którą pozyskano fundusze z projektu. W kolejnych latach dział PBC pragnie rozwijać swoją strukturę o nowoczesne sprzęty do digitalizacji zbiorów. 

Od grudnia 2009 roku Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej uczestniczyło w projekcie Pomorska Biblioteka Cyfrowa, gdzie obecnie wśród 14 partnerów znajduje się na wysokim 2 miejscu pod względem ilości opublikowanych zbiorów.

  

         Celem działu jest m.in. udostępnianie zasobów piśmienniczych, w tym również zbiorów zabytkowych i starodruków, stanowiących zabytki piśmiennictwa naszego regionu; a także innych rodzajów zbiorów, takich jak muzykaliów, dokumentów życia społecznego, nagrań radiowych, zbiorów graficznych, kartograficznych.

    Istotną kwestią dla Muzeum jest również ustawicznie rozwijanej oferty biblioteki o nowe publikacje i nowe interesujące dla czytelników kolekcje tematyczne, interesujących zbiorów z punktu widzenia historii i kultury naszego regionu, w tym dotyczących historii miasta, zbiorów kaszubskich, dokumentów życia społecznego, zabytkowych zbiorów kartograficznych.

                            alt

alt

szukaj


Z naszymi zbiorami możecie się Państwo zapoznać na stronie Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej: 

www.pbc.gda.pl/dlibra 


ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Idea projektu powstała kilka lat temu, a obecnie jest dobrym przykładem realizacji Programu Rozwoju Produktu Turystycznego Województwa Pomorskiego. W 2006 roku, dzięki pozyskaniu środków z konkursu PRO-TUR, udało się zjednoczyć użytkowników dworów i pałaców do wspólnej akcji promocyjnej. czytaj więcej
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie jest

współprowadzone i dotowane przez
Samorząd Województwa Pomorskiegoprowadzone i finansowane przez
Powiat Wejherowski


Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Pomorsko-Kaszubskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a tel. 58 736 18 21, sekretariat@muzeum.wejherowo.pl