Strona główna > Edukacja > wakacje i ferie > Mali artyści w Muzeum

Mali artyści w Muzeum

altaltaltalt

W dniach od 11-14 sierpnia w siedzibie Muzeum odbywały się warsztaty tematyczne dla dzieci interesujących się malarstwem, a w szczególności malarstwem na szkle i porcelanie. 13-osobowa grupa małych artystów w trakcie czterodniowego cyklu zajęć, mogła tworzyć własne i niepowtarzalne arcydzieła. Efektem prac były przepiękne ręcznie malowane porcelanowe talerze, podstawki i doniczki. Techniką witrażową ozdobione zostały obrazy na szkle, wazoniki i szklanki. Warsztaty poprowadzili pracownicy Muzeum: Joanna Cichocka i Anna Kąkol.

Najlepszym dowodem na uśmiechnięte buzie są słowa dzieci:

Karolina Brauer. Lat 9. Na warsztatach malujemy dużo fajnych rzeczy. Malowaliśmy witraż i różne szklanki. Najbardziej podobało mi się malowanie na talerzach i doniczkach.

Zuzia R. 13 lat. Bardzo podobały mi się warsztaty w muzeum, ponieważ miałam okazję wykonać wiele prac plastycznych w bardzo profesjonalny sposób, a do tego milo spędzić czas w sympatycznej atmosferze. Myślę, że zajęcia te są idealnym sposobem na wykorzystanie wolnego,, wakacyjnego czasu.

Katarzyna Sz. 7 lat. Na szklance namalowałam dużego i małego kwiatka.

Ola. Mam 11 lat. Na zajęciach malowania na szkle i porcelanie najbardziej podobało mi się malowanie witraży na płaskim szkle.

Magda. 7 lat. Lubię warsztaty.

Wiktoria Brauer. 12 lat. Bardzo podobało mi się na warsztatach. Malowaliśmy na szkle i porcelanie. Było bardzo ciekawie. Gdy kończyły się zajęcia nie mogłam doczekać się następnych. Bardzo lubię chodzić na te zajęcia i mam nadzieję, że rodzice zapiszą mnie na to w przyszłym roku. Najbardziej podobało mi się malowanie talerza, szklanki i to że każdy był dla siebie przyjazny, miły i otwarty.

Madzia M. 12 lat. Warsztaty malarstwa na szkle i porcelanie były bardzo ciekawe. Najbardziej podobało mi się robienie witraży i talerzy.

Anna. 6 lat. Podobało mi się malowanie farbkami kolorowymi. Na talerzyku namalowałam dwa motylki i dwa kwiatki.

Agatka. 6 lat. Lubię warsztaty.

Zuzia K. Ja mam 8 lat. Było fajnie. Malowaliśmy na szkle i porcelanie. Namalowałam kwiaty na szklance i ozdoby na talerzu. Pomagałam Pani w rozdawaniu farb, kredek i kartek. Roznosiłam koleżankom herbatkę.

Tobiasz. Mam 7 lat. Było fajnie!!!

Tekst: Joanna Cichocka, Anna Kąkol i Monika Orzeł oraz dzieci :-)

altaltalt

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt