Strona główna > Edukacja > wakacje i ferie > Ferie zimowe w Muzeum

Ferie zimowe w Muzeum

Ferie zimowe w Muzeum

altalt

alt

Jak co roku w czasie ferii zimowych Muzeum zaproponowało młodym mieszkańcom Wejherowa i okolic trochę inny sposób spędzania wolnego czasu. Przyświecała nam idea ferii bez komputera, filmów i telewizora.

Zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii obowiązujących w województwie pomorskim, czyli od 20-24 stycznia 2014 r. Uczestniczyło w nich 57 dzieci podzielonych na 3 grupy wiekowe (2 grupy młodsze i 1 starsza).

Zajęcia dzieliły się na 3 rodzaje:

-manualne/artystyczne (malarstwo na szkle, malarstwo farbami, modelina, masa solna, quilling, kartki okolicznościowe, czerpanie papieru, wesołe zwierzątka, origami)

-artystyczne związane z kulturą kaszubską (baśnie kaszubskie w linorycie, zajęcia muzyczne, kaszubiaczki, nasz teatr-postacie z baśni kaszubskich, decupage z wzorami haftu kaszubskiego)

-inne (kuchnia kaszubska, spotkanie z ciekawym człowiekiem-Piotrem Pawłowiczem-polarnikiem, który pracował w stacji PAN na Spitsbergenie).

Największym powodzeniem cieszyły się nowo wprowadzane zajęcia: kaszubiaczki i quilling, a także ciekawe zastosowanie serwetek kaszubskich przy wyklejaniu doniczek, deseczek, misek drewnianych i łopatek.

Galeria zdjęć:

altalt

altalt

altalt

altalt

alt

altalt

altalt

altalt

altalt

altalt

altalt

alt

szukaj

Noclegi w Wejherowie dostępne na Noclegowo.pl

Z naszymi zbiorami możecie się Państwo zapoznać na stronie Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej: 

www.pbc.gda.pl/dlibra 


ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Idea projektu powstała kilka lat temu, a obecnie jest dobrym przykładem realizacji Programu Rozwoju Produktu Turystycznego Województwa Pomorskiego. W 2006 roku, dzięki pozyskaniu środków z konkursu PRO-TUR, udało się zjednoczyć użytkowników dworów i pałaców do wspólnej akcji promocyjnej. czytaj więcej
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie jest

współprowadzone i dotowane przez
Samorząd Województwa Pomorskiegoprowadzone i finansowane przez
Powiat Wejherowski


Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Pomorsko-Kaszubskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a tel. 58 736 18 21, sekretariat@muzeum.wejherowo.pl