Strona główna > Edukacja > wakacje i ferie > Wakacje w Muzeum 2013

Wakacje w Muzeum 2013

W pierwszej części tegorocznej akcji Wakacje w Muzeum, które odbyły się w dniach 1- 5.07. 2013, wzięło udział 56 dzieci. Zajęcia odbywały się w 3 grupach. Część dzieci była u nas po raz pierwszy, ale także odnotowaliśmy prawdziwych weteranów. Podobnie jak w latach ubiegłych skupiliśmy się przede wszystkim na zajęciach warsztatowych, w tym:

- plastycznych: malarstwo na porcelanie, na kartonie, rzeźbiarstwo (modelina, glina), linoryt

- koncepcyjnych (gry umysłowe) i manualnych.

Nowością w tym roku była dekoracja według własnego projektu tkaniny, w tym wypadku koszulki bawełnianej dostosowanej rozmiarem do wielkości dziecka. Tradycyjnie, odbyły się także spotkania z interesującymi ludźmi. O bogactwach naturalnych i przyrodzie Australii opowiadał, prezentując jednocześnie zdjęcia Andrzej Liszewski. Natomiast podczas koncertu pianisty Roberta Scotti z USA okazało się, że uczestniczący w zajęciach są w większości bardzo muzykalni.

Tekst: Joanna Cichocka

Galeria zdjęć: